TRASA XII

Limit miejsc na trasie: 100 osób

Fabuła

Odkrywanie tajemnic Szklarskiej Poręby ; zwiad po mieście

Tajemnice gór – obiekty przyrodnicze i pomniki przyrody

Zadanie przedrajdowe

– Karta – (wizytówka patrolu )oraz jedna piosenka o tematyce turystycznej i jeden dowolny pląs
-pokonanie własnych słabości
-współpraca w zespole
-poszanowanie przyrody
-poznawanie tajemnic gór
-poznawanie przyrody górskiej oraz pomników przyrody
– poznanie sąsiadującego kraju – Czech

Czwartek 08.09.2022

Przyjazd do godz.12,00
Wyjście na trasę „Odkrywamy tajemnice Szklarskiej Poręby” każdy patrol otrzymuje plan miasta i karty Odkrywcy.

Piątek 09.09.2022

Zwiedzamy najwyższy szczyt Karkonoszy. Przejazd do Pecu pod Sniezkou. Przejście pod dolną stację kolejki, wjazd na Śnieżkę, zejście żółtym szlakiem przez Rozową Horę, Rucharki, Portaski skąd zjazd wyciągiem do Velkej Upy. Patrol przygotowuje zdjęcia wraz z opisem widoków widzianych z najwyższego punktu trasy z uwzględnieniem kierunków świata.

Sobota 10.09.2022
Przejazd do Jakuszyc pod Dolnośląskie Centrum Sportu.
Przejście szlakiem zielonym pod Cichą Równinę, dalej kopalnia Stanisław i czerwonym szlakiem na Wysoki Kamień. Zejście czerwonym szlakiem i dalej w stronę zakrętu śmierci. Patrol poda jedna legendę związaną ze zwiedzanymi punktami na trasie. Dystans 12 km.